Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený České zemědělské univezity

Šampionem Národní soutěže vín ve vinařské oblasti Čechy se letos stal Tramín červený 2018, pozdní sběr z České zemědělské univerzity v Praze. Česká zemědělská univerzita v Praze, jejíž vinařství sídlí v Mělníku, kromě Šampiona, který zároveň získal vítězství v kategorii bílých suchých a polosuchých vín, ovládla s vínem Ryzlink rýnský, jakostní víno odrůdové 2014 také kategorii bílých polosladkých vín.

Dominaci tohoto vinařství navíc letos podtrhlo ještě ocenění za nejlepší kolekci vín.

V soutěži bylo hodnoceno 149 vín z 23 vinařství. Do celostátního kola Salonu vín - národní soutěže vín bylo nominováno z vinařské oblasti Čechy 132 vín. Nominovaná vína budou spolu s ostatními postupujícími víny z vinařské oblasti Morava soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.